More Website Templates @ TemplateMonster.com. November 21, 2011!

Music Club Apollo

BORRA TOUR 23.2.2013

Napsal Martin Slatkovský 24. 2. 2013 Ne 9:34 v kategorii News. Připojeno 0 komentářů.

imgp3135-nahled

Spev : Barborka

gitara : Redface

Basa : Sanchez

Bicie : Ivo

niekedy v lete 2008 sa na pive v podniku stará kotoľňa Petrík a Palko , klávesák a textár kapely Gréta a mantinels rozhodli tesne pred záverečnou , že je čas zvíriť doposiaľ stojaté hladiny komerčného  adolescentrocku a začali hladať vhodnú interpretku  . Za mikrofónom , sa začali striedať  , malé a velké ,krásne aj dizajnovo horšie riešené slečny , slečny  s hlasom krásnym aj akusticky rušivým, boli tam blondínky aj brunenty, exsuperstaristky i budúce superstaristky , herečky ,študentky  aj učnice a keď sme už čakali maximálne  niekoho z Lúčnice , Petrík poprosil sv. expedagóga z UKF či nám nevie dohodiť slušne spievajúce slečny   / slečny mohli spievať aj neslušne , ale tým ho už Petrík nezaťažoval /.Tak ako tak, sme sa touto cestou stretli v malej kaviarni v centre mesta s dvoma slečnami , ktoré išli s nami na  minikonkurz do skúšobne Mantinelov vo Vinodole / Vinetown/ , po. kt. pomerov hlasov 1–1 a dodatkovým hlasom náčelníka prešla menšia…menšia a s hulvátskym  hlasom, zalomil rukami petrík.....to malé , čierne , s ofinou , večne upindané a  zostalo to s nami až doposiaľ- Barborka:) .....

 FALL TO THE GROUND

obrazek


Od toho leta ubehol skoro rok , kým sa zo

stavila aj prvá kapela v zostave Ivan  „iwiak“ Matejovič  /bicie/, Andy Rakovský /basa/ ,  Peťo Minárik /gitara, vokály/ a na sólovú gitaru vypomohol Peťo Nágel zo skupiny Mantinels , a v takomto zložení sme odohrali aj svoj prvý koncert v Nitre vo Valašskom šenku v apríli 2009 , kt. bol v tejto zostave zároveň aj posledný. Následne bola kapela resp. jej demonahrávka vybratá do finále Orange Music Summer Challenge a s tým prišla aj možnosť hrať na niekoľkých letných festivaloch , kam sme sa presunuli po summa sumarum dvoch polhodinových koncertov v kluboch. To už Andyho vystriedal na basovej gitare Martin Ballay a na post sólového gitaristu prišiel Martin Ralík zo skupiny Alalya , kt. už s nami absolvoval Šíravafest   /kde nás striedali na pódiu Horkýže Slíže/ , Orange Music Summer Orava aj Duchonka , Offroad show v Sverepci .


Na jeseň 2009 sme začali hrávať po kluboch  prevažne po západnom Slovensku , kde nám najčastejšie robila dvojičku nitrianska kapela ZOČI VOČI   , v októbri sme sa zúčastnili aj festivalu rocková jeseň v Topoľčanoch /ako headliner tu vystúpili český CHINASKI/ a prvú sezónu sezónu sme zakončili zhodou okolností takziež v Topoľčanoch účinkovaním na Vianočnom študentskom plese , ale to už bez Martina Ralíka , s ktorým sme sa v decembri kamarátsky rozišli /aj oficiálne na dec. Xmass feste v nitrianskej pekárni / , nakoľko jeho pracovné vyťaženie bolo už s hraním v kapele  nezlúčiteľné. Náhradného gitaristu sme sa rozhodli nehladať a pokračovať v štvorčlennej zostave.

Rok 2010 sme začali začali v podobnom duchu, ako sme ten predoš

lý končili a to ďalšou perzonálnou  zmenou, keď začiatkom januára vystriedal na basgitare Martina Ballaya ,Iwiakov starý kamarát Matej „Enrique“ Brendza /ex Sugar&Spikes a Underdose / , ktorý debutoval na zimnom Donovaly feste .V úvodných mesiacoch nového roku sme  strávili klubovým hraním , keď nám dvojičku na koncertoch robila kapela U.K.N.D . Vo februári sme natočili aj náš debutový videoklip k songu Záverečná v réžii Petra „Ešusa“ Kubiša , kt . spolu 17 kôl bodoval v hitparáde  TV stanice Musiq1.Postupne sme okrem klubových akcií  vystúpili aj v Piešťanoch ako predkapela Z.Smatanovej , V Hlohoveckej športovej hale pred sk. Desmod , ktorých sme aj so skupinou Chinaski predskakovali aj futbalovom štadióne v Novákoch ,vystúpili sme aj na domácom Amfikfeste /pred takými kapelami ako IMT Smile , No Name , Tublatanka a ďalšie/ Na pposledných dvoch akciách po problémoch v kapele , zaskočil Enriqueho na basu líder skupiny Zoči Voči Miško Žitňanský. Tesne pred začiatkom  prázdnin sa do zostavy ešte na chvílku vrátil do zostavy Enrique , kt.  odohral ešte koncert na Trnavskom kúpalisku pred   Horkýže Slíže a následne aj úvod práznin na Topfeste /Megadeth, Cavalera Conspiracy ,tatus quo , Kabát , a i., nás na pódiu triedala Aneta Langerová/ Fun rádioDohoda a prešovský  Dobrý Fest /okrem celej slovenskej špičky za zmienku stojí vystúpenie R.Moorea/ , po týchto akciách , sme sa cestou nazad spoločne a bez väčších emócií dohodli s Enriquem , že prestáva byť ďalej členom kapely , ale slúbil plánované akcie dohrať ,kým za neho nebudeme mať náhradu.Takže sme na začiatku letnej festivalovej sezóny 2010 zostali znovu v oklieštenej zostave , s tým že nás čakalo odohrať v lete ešte 14 veľkých festivalov. V tomto čase sme aj opatrne začali rozbiehať prvé rozhovory s vydavateľstvom ohľadom vydania debutovej platne.


Od toho leta ubehol skoro rok , kým sa zostavila aj prvá kapela v zostave Ivan  „iwiak“ Matejovič  /bicie/, Andy Rakovský /basa/ ,  Peťo Minárik /gitara, vokály/ a na sólovú gitaru vypomohol Peťo Nágel zo skupiny Mantinels , a v takomto zložení sme odohrali aj svoj prvý koncert v Nitre vo Valašskom šenku v apríli 2009 , kt. bol v tejto zostave zároveň aj posledný. Následne bola kapela resp. jej demonahrávka vybratá do finále Orange Music Summer Challenge a s tým prišla aj možnosť hrať na niekoľkých letných festivaloch , kam sme sa presunuli po summa sumarum dvoch polhodinových koncertov v kluboch. To už Andyho vystriedal na basovej gitare Martin Ballay a na post sólového gitaristu prišiel Martin Ralík zo skupiny Alalya , kt. už s nami absolvoval Šíravafest   /kde nás striedali na pódiu Horkýže Slíže/ , Orange Music Summer Orava aj Duchonka , Offroad show v Sverepci .

Na jeseň 2009 sme začali hrávať po kluboch  prevažne po západnom Slovensku , kde nám najčastejšie robila dvojičku nitrianska kapela ZOČI VOČI   , v októbri sme sa zúčastnili aj festivalu rocková jeseň v Topoľčanoch /ako headliner tu vystúpili český CHINASKI/ a prvú sezónu sezónu sme zakončili zhodou okolností takziež v Topoľčanoch účinkovaním na Vianočnom študentskom plese , ale to už bez Martina Ralíka , s ktorým sme sa v decembri kamarátsky rozišli /aj oficiálne na dec. Xmass feste v nitrianskej pekárni / , nakoľko jeho pracovné vyťaženie bolo už s hraním v kapele  nezlúčiteľné. Náhradného gitaristu sme sa rozhodli nehladať a pokračovať v štvorčlennej zostave.

Rok 2010 sme začali zača

li v podobnom duchu, ako sme ten predošlý končili a to ďalšou perzonálnou  zmenou, keď začiatkom januára vystriedal na basgitare Martina Ballaya ,Iwiakov starý kamarát Matej „Enrique“ Brendza /ex Sugar&Spikes a Underdose / , ktorý debutoval na zimnom Donovaly feste .V úvodných mesiacoch nového roku sme  strávili klubovým hraním , keď nám dvojičku na koncertoch robila kapela U.K.N.D . Vo februári sme natočili aj náš debutový videoklip k songu Záverečná v réžii Petra „Ešusa“ Kubiša , kt . spolu 17 kôl bodoval v hitparáde  TV stanice Musiq1.Postupne sme okrem klubových akcií  vystúpili aj v Piešťanoch ako predkapela Z.Smatanovej , V Hlohoveckej športovej hale pred sk. Desmod , ktorých sme aj so skupinou Chinaski predskakovali aj futbalovom štadióne v Novákoch ,vystúpili sme aj na domácom Amfikfeste /pred takými kapelami ako IMT Smile , No Name , Tublatanka a ďalšie/ Na pposledných dvoch akciách po problémoch v kapele , zaskočil Enriqueho na basu líder skupiny Zoči Voči Miško Žitňanský. Tesne pred začiatkom  prázdnin sa do zostavy ešte na chvílku vrátil do zostavy Enrique , kt.  odohral ešte koncert na Trnavskom kúpalisku pred   Horkýže Slíže a následne aj úvod práznin na Topfeste /Megadeth, Cavalera Conspiracy ,tatus quo , Kabát , a i., nás na pódiu triedala Aneta Langerová/ Fun rádioDohoda a p

rešovský  Dobrý Fest /okrem celej slovenskej špičky za zmienku stojí vystúpenie R.Moorea/ , po týchto akciách , sme sa cestou nazad spoločne a bez väčších emócií dohodli s Enriquem , že prestáva byť ďalej členom kapely , ale slúbil plánované akcie dohrať ,kým za neho nebudeme mať náhradu.Takže sme na začiatku letnej festivalovej sezóny 2010 zostali znovu v oklieštenej zostave , s tým že nás čakalo odohrať v lete ešte 14 veľkých festivalov. V tomto čase sme aj opatrne začali rozbiehať prvé rozhovory s vydavateľstvom ohľadom vydania debutovej platne.(zdroj:bandzone)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek