More Website Templates @ TemplateMonster.com. November 21, 2011!

Music Club Apollo

Femmes Fatales

Napsal Martin Slatkovský 26. 9. 2011 Po 10:28 v kategorii News. Připojeno 0 komentářů.

Femmes Fatales je dievčenská pop-rocková kapela z Bratislavy založená v roku 2007. Pozostáva z následovných členiek:

  • Viktória Kochtová (spev, akustická gitara)
  • Sandra Tatierska (spev, klávesy, tamburína)
  • Ľubomíra Repková (spev, basgitara)
  • Miroslava Čechová (sólo gitara)
  • Marta Hornyak (husle) 
  • Ivet Mikolaiová (bicie)
  • ex FF – Miroslava Benka (bicie)


Väčšina dievčat sa už poznala z predošlého hudobného pôsobenia, no prvé kroky k vzniku Femmes Fatales spravili Mirka s Lubkou keď sa jedného dňa stretli pri pive a dohodli sa na nacvičení prebratého repertoáru za účelom duetového gitarového hrania. Začali sa teda pravidelne stretávať a dávať dokopy playlist. Čo však čert nechcel, z prebratého repertoáru plynulo prešli k tvorbe vlastných skladieb, v ktorých sa mohli dokonale vyblázniť. V tomto období vznikli napríklad Hej Stoj!, či Ráno a flaška. Niečo tomu však chýbalo, preto sa dievčatá rozhodli osloviť speváčku Viki, a tá sa k nim bez váhania pridala.
Ako už bolo zvykom, Mirka s Lubkou sa rozhodli ísť hudobne inšpirovať do rockového podniku na koncert svojej obľúbenej kapely. Tam nečakane stretli Sandru. Stačila krátka zmienka o rozbiehaní kapely a už v tom bola namočená aj ona. Nastal čas vymyslieť názov kapely. Baby teda spustili kampaň s heslom „hľadá sa názov pre kapelu“. Netrvalo dlho, stačil dobrý tip a názov bol na svete - Femmes Fatales.
Už tomu chýbala len jedna vec, bicie. Po krátkom snažení a prehovárani napokon svoje áno povedala aj bubeníčka Mirka Benka a tak bola kapela konečne kompletná. Začalo sa teda intenzívne makať na vlastných skladbách a repertoár narastal ako huby po daždi. V roku 2009 sa dievčatá rozhodli urobiť krok dopredu a vybrané skladby nahrať v štúdiu. Koncom roka teda vzniká prvé demo Femmes Fatales.
 
Po skoro dvoch rokoch hrania prišiel na kapelu zatiaľ najváčší úder. Bubeníčka Mirka Benka sa rozhodla nadobro ukončiť svoju hudobnú kariéru a kapela sa preto začala obzerať po vhodnej náhrade. Čo sa zdalo na začiatku nemožné, sa náhle zmenilo, keď vďaka inzerátu kapela natrafila na Ivet Mikolaiovú, budúci motor Femmes Fatales. Ako sa hovorí, Ivet bola v správnom čase na správnom mieste. A nielen ona J Pár mesiacov po výmene bubeníčky  sa na koncert Femmes Fatales prišla pozrieť Marta Hornyak, a keďže  sa jej skupina veľmi zapáčila, prihovorila sa klávesáčke Sandre. Dohodli sa, že Marta príde pozrieť na skúšku s kapelou a vyskúšajú, či by sa do FF tvorby nehodili aj husle. A veruže hodili! 
 
Rock on girls!