More Website Templates @ TemplateMonster.com. November 21, 2011!

Music Club Apollo

God Defamer

Napsal Martin Slatkovský 16. 11. 2010 Út 10:48 v kategorii News. Připojeno 0 komentářů.

Zostava death metalovej bandy GOD DEFAMER je tvorená piatimi skúsenými hudobníkmi, z ktorých traja predtým pôsobili v jednej z najúspešnejších slovenských kapiel Dementor (4 albumy, z ktorých Enslave the weak – 2001 & God defamer – 2004 vydané u OSMOSE PRODUCTION).50555–156542420282–431353-n

kontakt nafacebooku

Súčasná zostava:

  • Peter Hija – vocals
  • Majo Letko – bass
  • Rudy Strhak – drums
  • Alex Suchacek – guitar
  • Rene Blahusiak – guitar

Takto to všetko začalo a pokračuje: 2008, Jún
Kvôli komunikačným skratom a iným očividným nedostatkom

sa René rozhodol ísť svojou vlastnou cestou a zakladá kompletne novú kapelu. GOD DEFAMER tak bol vypustený na zemský povrch. (titul posledného albumu Dementor bol vybraný ako meno kapely). Okrem nového materiálu by na koncertoch GD mali odznieť aj songy, ktoré René napísal v čase staršej éry Dementor.

2008, Júl Rudy Strhak (ex-Moonfog, Bloodfeast) sa ako drummer pripojil k Renému a jadro GOD DEFAMER je založené. Ďalším kto sa pridáva je Alex Sucháček (Cortribe, ex-Dementor) a silné trio je teraz pokope ako jeden.

2008, August Nové skladby sa začínajú tvoriť. Obaja gitaristi vytvárajú linky, ktoré sú po návrate Rudyho z pobytu v Írsku spájané s jeho ultra rýchlymi rytmami. Marián Letko na base a ďalší ex-Dementor člen Jaro Kyselica – spev neskôr doplnili zostavu a urobili ju tak kompletnou. 2008, December Prvá promo nahrávka je na svete po niekoľkodňovom úsilí. Tá ma za úlohu propagovať prácu GOD DEFAMER medzi fanúšikmi, vydavateľstvami a usporiadateľmi koncertov. Promo obsahuje 5 úplne nových songov v štýle moderného death metalu. Je na ňom množstvo rozmanitostí a odlišných postupov, čo robí GD inými v porovnaním s kapelami tohto štýlu. Promo bolo medzi fanúšikov rozšírené v počte viac ako 600ks.

2009, Január Prvý koncert je odohraný v bratislavskom klube Randal. Ohlasy na živé prevedenie skladieb GOD DEFAMER sú lepšie od koncertu ku koncertu.

2009, September Jaro sa z osobných dôvodov rozhodol opustiť kapelu. Peter Hija (ex- Moonfog) nastupuje na jeho miesto.

2010, January GOD DEFAMER vstupuje do GRAPOW STUDIOS a zahajuje práce na svojom debutovom albume. Sám Rolandd Grapow (Masterplan, ex-Helloween) je zodpovedný za celý proces nahrávania, ako aj za produkciu albumu. Materiál obsahuje 10 songov, ktoré je možné zaradiť do progresívneho death metalu s melodickými vokálmi.